پایگاه مقاومت بسیج شهید اکبری
 
یکشنبه 27 آبان 1397 -

رای به سایت :
992
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 193 شهید کلاهدوز ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید اکبری
3
محبوب  
رای به خبر :
21 بهمن، روز انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی، حمایت از جبهه مقاومت وقدس شریف است.
21 بهمن، روز انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی، حمایت از جبهه مقاومت وقدس شریف است.

21 بهمن، روز انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی، حمایت از جبهه مقاومت وقدس شریف است.
calendar
تاریخ : 1396/11/21 - 12:43

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید اکبری  حوزه 193 شهید کلاهدوز  ناحیه مقاومت بسیج کمیل ،

خورشید پرفروغ انقلاب اسلامی با گذشت نزدیک به چهار دهه از عمر خویش، همچنان سرافرازانه از پس قله پیروزی رخ می ‏نماید، انقلابی که بزرگترین و عمیق ترین تحول ارزشی و فکری را در عصر حاضر به وجود آورد و معمار بزرگ آن حضرت امام خمینی (ره) اسلام ناب محمدی را در صحنه‏ های اجتماعی و مبارزه با استکبار نشان داد.

در قرنی که گمان می‏رفت هرگونه انقلاب یا حتی هر حرکت اجتماعی باید در چهارچوب ایدئولوژی ها و الگوهای متعارف غربی صورت گیرد، انقلاب اسلامی با هنجارهای فرهنگی و سیاسی نوینی که در جهان معاصر ناشناخته و غریب می ‏نمود ضمن ساقط کردن نظام چند هزارساله شاهنشاهی موجودیت نظام نوینی به نام جمهوری اسلامی را اعلام کرد.

حوادث متعدد و گوناگونی که در فاصله این چهار دهه رخ داده بیانگر این حقیقت است که امواج جهانی انقلاب رو به گسترش بوده و حضور خود را به عنوان یک واقعیت انکارناپذیر به نمایش گذاشته است.

امروزه مبارزه با استکبار و نظام سلطه به عنوان موضوعی فراگیر در میان ملت های آزادی خواه مطرح و  ایران پرچمدار این نهضت است.

انقلاب اسلامی نقطه ی مقابل ظلم، فساد و استثمار جهانی است ماهیت دینی و قرآنی آن هر گونه سازش و مصالحه با مستکبران و زیر سلطه طاغوت بودن را نفی می کند.

در اصول ناب اسلام سیاسی توصیه شده است، هر جا ظلم بود، سکوت جایز نیست چه این ظلم بین دو نفر باشد چه یک گروه و چه یک نظام سیاسی.

آمریکا در 25 سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و 39 سال پس از آن، جز جنایت و رذالت در حق ملت ما روا نداشته و در طی مدت یاد شده درصدد ضربه‏زدن به ما بوده است، هم اکنون هم علاوه بر تشدید تحریم های اقتصادی  ،در قالب مدرنیسم و ناسیونالیسم، به تزلزل بنیادهای اعتقادی مردم ما می‏اندیشد، تا به این وسیله، راه را برای تسلیم و در نهایت بردگی مردم و سلطه همه جانبه خویش آماده سازد و با رواج بی‏بندوباری درصدد انهدام هویت انسان مسلمان ، ایجاد تشنج در جامعه اسلامی ، متزلزل کردن ارزشهای متعالی انسانی و تحقیر ملت ایران است.

خوی استکبار تغییر ناپذیر است خوی زورگویی تزویر دینی، استثمار، ظلم، جنگ طلبی و بی اعتمادی آنها تغییر نا پذیر است؛تاریخ  این ذات فتنه انگیزی و بی اعتمادی را مکرر تاریخ به اثبات رسانده است و اخیرا هم در نقض  برجام نشان داده شد.

در بالندگی انقلاب همین بس که هر چه از عمر انقلاب می‏گذرد چهره ‏های توطئه ‏گر آشکارتر می شود و ارزش های نورانی و روشنگر انقلابی، هر چه بیشتر در دریای متلاطم جامعه فرو می ‏رود.
تردیدی نیست که این انقلاب نقطه آغاز خیزش تفکر اسلامی است و دارای دستاورد‌های زیادی در ابعاد مختلف داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی بوده است که یکی از دستاورد‌های آن تقویت نهضت‌های آزادی بخش و جبهه مقاومت اسلامی بوده که منشأ تحولاتی به ویژه در قضیه فلسطین به عنوان اصلی‌ترین دغدغه جهان اسلام همچنین رهایی کشورهای مسلمانی چون عراق و سوریه از شر افراطی‌گری و تروریسم در یک قرن اخیر بوده است.

حمایت از نهضت‌های آزادی بخش جهان و منطقه بخصوص محور مقاومت و مبارزه ملت فلسطین و لبنان به عنوان یک گفتمان اسلامی فراگیر علیه اشغالگری از هر نوع آن، یکی از خطوط کلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است که مبتنی بر اصول و آرمان‎‌های انقلاب اسلامی ملت ایران بوده و در قانون اساسی، اندیشه‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب  بر آن تأکید شده است.

از آنجا که اصول و قوانین نظام انقلاب اسلامی، از آموزه‌های دین مبین اسلام سرچشمه می‌گیرد، جمهوری اسلامی ایران از بدو شکل‌گیری تاکنون، اهداف خود را بر برپایی حکومت اسلامی در ایران منحصر نکرده، بلکه خود را به آزادی و بیداری سایر ملل مظلوم جهان و حمایت از حقوق آنان بویژه ملت فلسطین موظف می‌داند.

راهبرد آزادی قدس پایداری و ایستادگی و حمایت همه جانبه از وحدت در جبهه مقاومت و انتفاضه ملت مظلوم فلسطین است.

فلسطین و آرمان قدس شریف از ابتدای شروع نهضت اسلامی و انقلابی، به پرچمداری حضرت امام خمینی (ره) مورد توجه ایشان و ملت قهرمان پرور ایران و همه آزادگان و مستضعفان جهان قرار گرفت و همواره فلسطین و قدس را مسأله اول جهان اسلام دانسته و بر آن تأکید کرده‌اند.

با گذشت 39 سال از انقلاب اسلامی ، جمهوری اسلامی ایران در چارچوب یک نگاه واقع‌گرایانه و منطقی، بزرگترین حامی نهضت‌های آزادی بخش جهان بویژه محور مقاومت و گروه‌های مبارز فلسطینی و حزب‌ا... لبنان بوده است.

از آنجا که گروه ها و جریان های مقاومت اسلامی در کشورهای مختلف از انقلاب اسلامی ایران الگو گرفته اند، خصوصیات به نسبت مشابهی با آن دارند.
آنها همچون انقلاب ایران، متکی بر مردم هستند و آموزه های اسلام اصیل را راهنما و نقشه راه خود قرار داده اند.

ویژگی مهم دیگر جبهۀ مقاومت اسلامی، همان استقامت و پایداری در برابر زورگویی و استکبار است که دولت های سلطه جو و استعمارگری چون آمریکا ، انگلیس ، آل سعود همچنین رژیم صهیونیستی را به خشم و عجز درآورده است، اما بر اساس آموزه های قرآنی ، آینده درخشانی پیش روی استکبار ستیزان وجود دارد.

خداوند به کسانی که با اتکای بر او در برابر ظالمان و مستکبران مقاومت می کنند، چنین وعده می دهد: " به یقین کسانی که گفتند پروردگار ما خداوند یگانه است، سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنها نازل می شوند و (می گویند) که نترسید و غمگین نباشیدو بشارت باد بر شما بهشتی که به شما وعده داده شده است.» ( سوره فصلت ، آیه  30)


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11704مطالب مرتبط