رای به سایت :
321
محبوب
حوزه 195 شهید همت
ناحیه مقاومت بسیج کمیل
سه شنبه 01 آبان 1397 -
جنگ سایبری
قراگاه سایبری حوزه 195 شهید همت

جنگ سایبری

مجموعه بیشتر بدانیم(سری سوم)
calendar
تاریخ : 1396/10/16 - 15:47
24
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 195 شهید همت  ناحیه مقاومت بسیج کمیل

بسم الله الرحمن الرحیم

(جنگ سایبری)

 

جنگ سایبری چیست

در این بخش از مجموعه بیشتر بدانیم با فضای سایبر و جنگ سایبری آشنا میشویم.

به مجموع های از ارتباطات که از طریق رایانه و وسایل مخابراتی و بدون در نظر گرفتن مکان جغرافیایی برقرار می شوند، فضای سایبر گفته میشود. 

متصل یـا آنـلاین یک سامـانـه نمونه های از یک فضای سایبر است که کاربران آن می توانند با استفاده از رایانه و از راه های مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. وجود چنین فناوری ارتباطی باعث شده تا افراد و به تبع آن کشورها برای رسیدن به منافع خود و ضربه زدن به منافع دیگران به دنبال استفاده و بهره برداری از فضای سایبر باشند. بر این اساس جنگ سایبری به معنای تهاجم عمومی به سیستم های فناوری اطلاعات یک کشور از طریق استفاده از روش های نفوذ به رایانه ها و همچنین محافظت از سیستم های فناوری خودی در برابر نفوذ بیگانگان است.

 برخی از ویژگی های فضای سایبر به شرح زیر است:

١ــ فضای سایبری به بازیگران این امکان را می دهد که بدون استفاده از ابزار جنگی، به اهداف سیاسی، فرهنگی و ... خود دست یابند.

٢ــ فضای مجازی قدرت غیر واقعی به بازیگران کوچک و کم اهمیت میدهد.

٣ــ در فضای مجازی، سرزمین، مکان و موقعیت جغرافیایی طرف مقابل چندان روشن نیست.

٤ــ فضای سایبر به بازیگران این امکان را می دهد که بدون وارد کردن آسیب های جسمی و فیزیکی به طرف مقابل، منافع خود را تأمین کنند.

با توجه به نکاتی درباره فضای سایبر گفته شد، به این نتیجه می رسیم که همه ما در معرض آسیب های آشکار و پنهان این میدان هستیم، بنابراین باید مراقب بازیگران کوچک و بزرگ باشیم و بدانیم که کشورهای قدرتمند به دنبال منافعی هستند که در میدان های دیگر به دست نیاورده اند و برای رسیدن به آن از هر وسیله و امکانی استفاده می کنند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 18410


مطالب مرتبط