رای به سایت :
1007
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج کمیل
یکشنبه 04 فروردين 1398 -
تشییع پیکر ۱۳۵ شهید تازه تفحص شده در تهران
تشییع پیکر ۱۳۵ شهید تازه تفحص شده در تهران

فرمانده سپاه تهران از برگزاری مراسم تشییع پیکر ۱۳۵ در تهران همزمان با ماه محرم خبر داد.
calendar
تاریخ : 1397/06/19 - 13:08
source
منبع : تسنیم
3
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج کمیل ،سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ و رئیس ستاد گرامیداشت تشییع 135 شهید صبح امروز هفدهم شهریور 97 در نشست خبری تشییع پیکر 135 شهید گمنام دوران دفاع مقدس با اصحاب رسانه در سخنانی گفت که پیکر مطهر این 135 شهید در تفحص های اخیر شناسایی شده و به میهن بازگشتند.

وی ادامه داد: از این تعداد 17 شهید شناسایی شده و در اختیار خانواده هایشان قرار خواهد گرفت و پیکر 45 شهید دیگر احتمال شناسایی دارند.

سردار یزدی بیان کرد: مراسم وداع با پیکر مطهر این شهدا با حضور گسترده مردم در روز 21 شهریور ماه بعد از نماز مغرب و عشا در موزه دفاع مقدس با عنوان شبی با شهدا برگزار خواهد شد. مراسم تشییع پیکر مطهر این شهدا صبح پنج‌شنبه 22 شهریور ماه از مقابل دانشگاه تهران با قرائت زیارت عاشورا برگزار خواهد شد و سپس مسیر به سمت خیابان حافط و معراج شهدا خواهد بود.

فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه افتخار برگزاری این مراسم به عهده سپاه محمدرسول الله است، گفت: در این مراسم نیروهای ارتش، بسیج و ناجا و نیروهای مسلح به کمک سپاه در این مراسم همکاری خواهند داشت.

وی اظهار کرد: امیدواریم مردم در شرایطی که به دنبال برخورد و مقابله با ملت ایران هستند با حضور در این تشییع مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزنند. هرجا مردم و مسئولین در مسیر شهدا حرکت کردند، موفق بودیم و از پیچ های خطرناک گذشتیم انشاء‌الله این شهدا با عنوان شهدای عزت ایران اسلامی در سوم محرم فصای افتخار و عزت جدیدی به ارمغان خواهند آورند.

فرمانده سپاه تهران ادامه داد: پس از تشییع در تهران، این شهدا در روز 26 شهریور در مراکز استان و شهرستان های خودشان تشییع خواهد شد که سپاه استان میزبان مراسم تشییع این شهدا خواهد بود7 شهید شناسایی شده تهرانی هستند و مابقی شهدا در استان آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، مازندران هستند.

سردار یزدی بیان کرد: این شهدا از عملیات های کربلای 5، والفجر 8، والفجر 1  در مناطق شلمچه، شرهانی، جزیره بوارین و نفت شهر و سومار هستند.

وی ادامه داد: مردم شرایط حساس کنونی را درک و لمس کردند و حضور مردم در این مراسم پیامی دارد که همگان استواری مردم را ببنید و مسئولان موظف برای خدمت بیشتر  باشند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16208مطالب مرتبط