رای به سایت :
1007
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج کمیل
چهارشنبه 29 اسفند 1397 -
روز قدس در پایتخت، جلوه یکصدایی یک ملت
گزارش تصویری

روز قدس در پایتخت، جلوه یکصدایی یک ملت

راهپیمایی روز جهانی قدس که از پیش از ظهر امروز (جمعه) با حرکت مردم روزه دار تهران در قالب مسیرهای دهگانه منتهی به میعادگاه نماز جمعه در دانشگاه تهران آغاز شده، جلوه یکصدایی همه اقشار و گروههای مردمی و مسئولان را به نمایش...
calendar
تاریخ : 1397/03/18 - 15:09
3
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج کمیل ،

همه ساله در روز جهانی قدس که مصادف است با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، مسلمانان سراسر جهان با برپایی راهپیمایی‌های گسترده، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، حمایت خود را از آرمان فلسطین اعلام می‌دارند. 

در 16 مرداد سال 1358 هجری شمسی، به فرمان حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس نامگذاری شد.
به گزارش ایرنا، مراسم راهپیمایی روز قدس با حضور اقشار مختلف مردم روزه‌دار در تهران و 900 شهر ایران اسلامی آغاز شد.
در راهپیمایی امسال روز جهانی قدس بیش از 5300 عکاس و خبرنگار از جمله 150 خبرنگار رسانه های خارجی جلوه ای دیگری از همدلی ایرانیان با آرمان فلسطین را در حافظه تاریخ ثبت و ضبط می کنند. 
مراسم روز جهانی قدس امسال با شعار 'پیروزی جبهه مقاومت، شکست فتنه آمریکایی-صهیونیستی، عزم ملت فلسطین برای بازگشت' برگزار می شود و از آنجا که هدف، آزادی مسجد الاقصی به عنوان قبله گاه اول مسلمین است، در تهران تعدادی از مساجد به عنوان نقطه آغاز راهپیمایی تعیین شده اند. 
روز جهانی قدس امسال ویژگی های متمایزی نسبت به سال های قبل دارد که از آن جمله می توان به شکست تروریست های مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی و اذناب منطقه ای انها در پی شکست داعش و ایجاد حاشیه امن در مناطق شامات اشاره کرد. 
همچنین در آستانه روز قدس امسال پس از 70 سال شاهد ضرب شست جبهه مقاومت به رژیم صهیونیستی در بلندیهای جولان بوده ایم
افزون بر این، اقدام اخیر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس خشم جهان اسلام را به دنبال داشته است. 

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16208


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج کمیل        منطقه 13        محله نیروی هوایی        روز قدس        قدس 97        ناحیه کمیل                            





مطالب مرتبط