رای به سایت :
1006
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج کمیل
سه شنبه 02 بهمن 1397 -
اگر نیروی مسلحی نتواند آینده را درک کند برای پاسخگویی به تهدیدات عقب خواهد ماند/ توطئه آمریکایی ها در افغانستان در حال توسعه است
سرلشکر باقری:

اگر نیروی مسلحی نتواند آینده را درک کند برای پاسخگویی به تهدیدات عقب خواهد ماند/ توطئه آمریکایی ها در افغانستان در حال توسعه است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: اگر نیروی مسلحی نتواند آینده را به خوبی درک کرده و متوجه تحولات آتی نشود برای پاسخگویی به تهدیدات عقب خواهد ماند و این غافلگیری برای او شکننده خواهد بود.
calendar
تاریخ : 1396/11/17 - 16:42
source
منبع : خبرگزاری دانشجو
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج کمیل ،سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در همایش تجلیل از پژوهش گران برتر نیروهای مسلح، اظهار کرد: رهبر انقلاب در طول مدت رهبری خود همواره بر افزایش قدرت علمی بعنوان یکی از موضوعات اصلی کشور تاکید داشته اند.

وی افزود: هرچه از زمان انقلاب اسلامی می گذرد، اهمیت حوزه دانش و پژوهش به دلیل سخت تر و پیچیده تر شدن حوزه ماموریت نیروهای مسلح بیشتر روشن می شود و دشمن هم در حوزه های متنوع هرچه به ذهن طراحانش می رسد علیه انقلاب و نظام طراحی می کند که قابل قیاس از حیث کیفیت و کمیت با تهدیدات گذشته نیست.

باقری با بیان اینکه امروز جامعه بشری با مسائلی به مراتب پیچیده تر از گذشته مواجه است، تصریح کرد: برای مثال با به وجود آمدن فضای مجازی دوره ای نوین از تمدن بشری در حال رقم خوردن است. اگر در نیروهای مسلح پیدایش باروت را یک تحول در نحوه نبرد تلقی می کنیم، امروز هم فراگیر شدن فضای مجازی دوره جدیدی از تمدن بشری در حوزه های متفاوت را پدید آورده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: در چنین شرایطی که با دنیای ناشناخته و توطئه های فریبنده دشمن مواجه ایم صرفا با تکیه بر قدرت علم و دانش می توان با این دسیسه ها مقابله و به وظیفه خود به درستی عمل کرد.

باقری خاطرنشان کرد: دستیابی به این فناوری می بایست از طریق همین پژوهش ها انجام شود و امروز باید این پژوهش ها در راستای شناخت شرایط امروز مهمتر از آن شرایطی که در آینده پیش می آید به موقع برنامه ریزی کرد.

وی غافلگیری را یکی از مسائل مهمی برشمرد که نیروهای مسلح در صحنه نبرد با آن مواجه هستند و اظهار داشت: باید با تعمیق پژوهش ها با ابعاد مختلف غافلگیری مقابله کرد. اگر نیروی مسلحی نتواند آینده را به خوبی درک کرده و متوجه تحولات آتی نشود برای پاسخگویی به تهدیدات عقب خواهد ماند و این غافلگیری برای او شکننده خواهد بود.

 سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه همایش تجلیل از پژوهشگران برتر نیروهای مسلح و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمریکایی ها بهانه حضورشان در منطقه جنوب غرب آسیا را ایجاد تنش می دانند، گفت: اگر منطقه ما منطقه آرامی باشد قاعدتا باید آنها ارتش خود را جمع کنند و بروند و کشورهای منطقه خودشان امنیت منطقه را تامین کنند.

وی افزود: آمریکایی ها وقتی که دیدند در عراق و سوریه داعش و گروه های سازمان یافته تروریستی جایگاه و سرزمین تصرفی را از دست دادند، آنها را به طرق مختلف به افغانستان منتقل می کنند و ما شاهد انفجار، ترور و جنایات جدیدی در افغانستان هستیم.

سرلشکر باقری ادامه داد: اعتقاد داریم این توطئه آمریکایی ها در حال توسعه است و ملت عزیز و همسایه ما یعنی افغانستان، دست در دست هم با آن مقابله خواهند کرد و انشالله شاهد آن باشیم که هیچ یک از گروه های تروریستی و دست نشانده آمریکا در منطقه حضور نداشته باشند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر لزوم حضور حداکثری اقشار جامعه در راهپیمایی یوم الله ٢٢ بهمن، تصریح کرد: ٢٢ بهمن میثاق ملی همه ملت ایران از تمامی گروه ها و سلایق درون نظام است. هرکسی که جمهوری اسلامی را پذیرفته و آن را به جان خریده و به قانون اساسی رای داده است و پای نظام ایستاده با حضور در راهپیمایی ٢٢ بهمن به دشمنان پیام می دهد که ملت ایران یکپارچه پای نظامش ایستاده و یک ملت متحد و یکپارچه در پیشبرد اهداف انقلاب و مقابله با تهدیدات دشمن است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خانواده نیروهای مسلح نیز با حضور در راهپیمایی ٢٢بهمن یک مشت یکپارچه را به جهان نشان خواهد داد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16208


tags
   سایر محتوا قسم        خبر قسم        مصاحبه قسم        ناحیه مقاومت بسیج کمیل        منطقه 13        محله پیروزی حافظ        سرلشگر باقری        رئیس ستادکل نیروهای مسلح                                    

مطالب مرتبط